گروه صنعتی Decoratiwall درزمینه کلیه مصنوعات استیل شامل انواع ملزومات دکوراسیون داخلی شامل :
دکور میز ویترین دکوراسیون‌کامل به صورت چوب شیشه استیل وترکیبی اماکن‌تجاری،اداری،مسکونی،فعالیت دارد تولید انواع دکوراسیون داخلی استیل،خدمات جوشگاری ارگون،نصب انواع حفاظ استیل بانکی…
decoratiwall@gmail.com

تاثیر نور در دکوراسیون داخلی ؟

تاثیر نور , طراحی داخلی , نورپردازی

تاثیر نور در دکوراسیون داخلی ؟

تاثیر نور در دکوراسیون داخلی یکی از مهم‌ترین عناصر در طراحی دکوراسیون است . اگر از نورپردازی به‌درستی استفاده کنید، محیطی خارق‌العاده برای منزل خود مهیا می‌کنید. نور انواع مختلفی دارد که حس رضایت مندی ، انرژی ، و حرکت را به محیط می بخشد. نور پردازی دو اثر روانی و فیزیولوژیکی بر روی مردم دارد که باید به درستی در دکوراسیون به کار گرفته شود. امروزه دکوراسیون داخلی همراه با نور پردازی می باشد و یکی از اصول مهم در طراحی داخلی محسوب می شود.

در طراحی دکوراسیون داخلی ، نور در کنار عناصر و مفاهیم دیگر از قبیل ساختار ، نظم فضایی ، مصالح ، رنگ مطرح می شود و در طراحی به عنوان یک عنصر مجزا باید نقش خود را ایفا کند. طراحی داخلی ترکیبی از عناصر مختلف مانند نور, رنگ, پوشش دیوار, سقف است. تمام این عناصر باید به طور هماهنگ و متناسب در کنار یکدیگر قرار گیرند و طرحی ایده آل ایجاد کنند.

یکی از عناصری که در تاثیر نور در دکوراسیون داخلی نقش قابله توجهی دارد و در دکوراسیون داخلی مورد توجه قرار گیرد نورپردازی است. نور پردازی باید با عناصر دیگر در فضای مورد نظر هماهنگی داشته باشد. یک دکوراسیون زیبا بدون نورپردازی جذابیت ندارد و تمام تلاش هایی که برای انجام آن صورت گرفته بی نتیجه میماند .

تاثیر نور در دکورسیون داخلی ، انواع متفاوتی از محیط‌های پیرامونی را خلق می‌کند. همچنین احساس رضایتمندی، انرژی و حرکت ما در یک محیط با روشنایی آن محیط مرتبط است.
از نظر هنر معماری هیچ فضایی فضای واقعی نیست مگر آنکه از نور طبیعی برخوردار باشد .

انواع نور پردازی در دکوراسیون :

۱-نورپردازی جهت دار

نورپردازی باید باجهت مشخص شده انجام گیرد یعنی نوردهی آن جهت دار باشد. این گونه نورپردازی ها با استفاده از لامپ های نور انجام می شود.

۲- نور پردازی انعکاسی

نورپردازی انعکاسی با استفاده از دیوار، سقف و دیگر امکانات دیگر انجام می شود. منبع نور می تواند انواع گوناگون لامپ های مهتابی و حبابی باشد. نور انعکاسی با توجه به نور مستقیم ملایمت و نرمی خاصی دارد و نمایی هنری را به وجود می آورد.

۳- نورپردازی کلی

تاثیر نور در دکوراسیون داخلی یعنی نور پردازی کلی از مسیر خود تابیده شده و هیچ گونه مانعی برای تابش در خود وجود ندارد. برعکس نور جهت دار که در جهت مشخص شده برای تابیده شدن وجود دارد سبب گردیده تا فضا به صورت کلی و روشن ایجاد گردد.

انواع نور و تاثیر نور در دکوراسیون داخلی :

نور طبیعی و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی
نور در دکوراسیون اتاق نشیمن
نور در دکوراسیون اتاق غذاخوری
نور در دکوراسیون آشپزخانه
نور در دکوراسیون سرویس بهداشتی
نور در دکوراسیون اتاق خواب
نور از جهت شمال
نور از جهت جنوبی
نور از جهت شرق (صبحگاهی)
نور از جهت غربی غروب
نور عمودی ( پنجره های سقفی )
سایه
نیم سایه

تاثیر نور در دکوراسیون داخلی ساختمان :

۱- استفاده از نور طبیعی در طراحی داخلی موجب افزایش نوردهی به فضای تاریک ساختمان شده و استفاده از انرژی الکتریکی در زمینه نور رسانی را به حداقل می رساند.
۲- استفاده از نور طبیعی در نمای ساختمان با ایجاد سایه روشن باعث تاکید بر بخش مذکور می شود.
۳- استفاده از نور طبیعی موجب تنظیم دما در بخش داخلی ساختمان می شود.
۴- استفاده بهینه از منابع نور مصنوعی در فضاهای مختلف.

دیدگاه