گروه صنعتی Decoratiwall درزمینه کلیه مصنوعات استیل شامل انواع ملزومات دکوراسیون داخلی شامل :
دکور میز ویترین دکوراسیون‌کامل به صورت چوب شیشه استیل وترکیبی اماکن‌تجاری،اداری،مسکونی،فعالیت دارد تولید انواع دکوراسیون داخلی استیل،خدمات جوشگاری ارگون،نصب انواع حفاظ استیل بانکی…
decoratiwall@gmail.com

راهنمای استفاده از رنگ در دکوراسیون

چرخه رنگ , رنگ در دکوراسیون

راهنمای استفاده از رنگ در دکوراسیون

یک قانون کلی  در مورد راهنمای استفاده از رنگ در دکوراسیون وجود دارد یعنی : دیوارهایی که رنگ روشن دارند اتاق رو بزرگ‌تر نشان می‌دهند و دیوار اتاق‌هایی که رنگ تیره دارند، باعث کوچک بنظر رسیدن اتاق می‌شوند
رنگ یک زبان جهانی است. رنگ احساسات را تحریک می کند. فرهنگ ها را شکل می دهد و پیش زمینه جهان ما را می سازد. دیدن رنگ ها، استفاده از آنها و فضاسازی با رنگ شخصی و دلخواه، زمینه آرامش بخشی را در زندگی روزانه ایجاد می کند. فضایی که در رنگ های مناسب باشد، همیشه آرامش بخش است.

رنگ‌ها تصمیم می‌گیرند که فضای کلی خانه چطور به نظر برسد. رنگ‌ها این قدرت را دارند که روی مبلمان و وسایل خانه تاثیرگذار باشند. یک ترکیب رنگی خوب به تمام وسایل خانه کمک میکند تا بیشتر توجه‌ها را جلب کنند. اما یک ترکیب رنگی نامناسب باعث میشود وسایل جوری که باید به نظر مخاطب نرسند.

اصول مهم برای استفاده از رنگ در دکوراسیون :

راهنمای استفاده از رنگ در رکوراسیون ، از جمله مهارت هایی است که هرکسی می تواند یاد بگیرد و نیازی به طراح خاصی نیست یک سری اصول اولیه وجود دارد که کافیست آن ها را در رنگ بندی دکوراسیون منزل خود استفاده کنید تا افراد با ورود به منزل شما انرژی مثبت رنگ ها و ست درست آن ها را دریافت کنند.

یکی از ابزار مهم برای انتخاب رنگ و نحوه قرارگیری و چگونگی ترکیب رنگها با یکدیگر،چرخه رنگ است.با استفاده از این ابزار شما میتوانید در انتخاب رنگ مناسب در دکوراسیون خانه خود دقیق تر باشید تا بتوانید یک رنگ مناسب و دلخواه برای خود را انتخاب و طراحی کنید.

روش های مهم برای استفاده از رنگ در دکوراسیون :

۱٫ نحوه استفاده از چرخه رنگ
۲٫ مشخصات رنگ : هر رنگ سه مشخصه دارد
۳٫ گروههای اصلی رنگ
۴٫ تغییر رنگ با اضافه کردن رنگهای خنثی
۵٫ الگوی تک رنگ
۶٫ الگوی مکمل
۷٫ الگوی مکمل دو طیفی
۸٫ الگوی مجاور

انواع رنگ ها :

رنگ های فعال
رنگ های غیر فعال
رنگ های خنثی

رنگ‌های فعال  :

رنگ‌های روشن‌ به عنوان رنگ فعال شناخته می‌شوند. به این سبک فعال می‌گویند چون باعث ایجاد هیجان و انرژی میشه. رنگ‌ فعال با صفاتی مانند : شور و اشتیاق، قدرت و اعتماد به نفس تعریف می‌شوند. قرمز، نارنجی و زرد از دسته رنگ های فعال هستند.

رنگ‌های غیرفعال :

رنگ‌های غیرفعال کم‌رنگ‌تر از‌ رنگ‌های فعال هستند. این رنگ‌ها تاثیری آرام‌بخش دارند و باعث ایجاد تمرکز می‌شوند.مانند رنگ های : آبی، سبز و بنفش نیز به عنوان رنگ‌های غیرفعال شناخته می‌شوند.

دیدگاه