گروه صنعتی Decoratiwall درزمینه کلیه مصنوعات استیل شامل انواع ملزومات دکوراسیون داخلی شامل :
دکور میز ویترین دکوراسیون‌کامل به صورت چوب شیشه استیل وترکیبی اماکن‌تجاری،اداری،مسکونی،فعالیت دارد تولید انواع دکوراسیون داخلی استیل،خدمات جوشگاری ارگون،نصب انواع حفاظ استیل بانکی…
decoratiwall@gmail.com

انواع تخت خواب در دکوراسیون

تخت خواب , دکوراسیون اتاق

انواع تخت خواب در دکوراسیون

انواع تخت خواب در دکوراسیون یکی از مهم ترین نکاتی  هستند که برای داشتن اتاقی شیک و مدرن باید به آن توجه شود , برای انتخاب تخت خواب در اتاق اولین چیزی که فکر ما را مشغول می کند آرامش و راحتی است که در زمان استراحت و ساعت خواب ایجاد حس خوشایندی و لذت بخش‌تری به ما انتقال دهند علاوه بر در نظر گرفتن راحتی آن که خوابِ با کیفیتی را برایمان به ارمغان می آورد، باید به ویژگی های ظاهریش نیز دقت کنیم تا اتاق خوابی با دکوراسیونی اصولی داشته باشیم , همه انسان ها در ذهن خود استانداردهایی برای انتخاب تخت خواب ها دارند که آن را مناسب خود می دانند برای همین منظور برای راحتی خود و زیباتر شدن دکوراسیون اتاق خواب در انتخاب تخت مناسب دقت لازم را انجام دهید .

انواع تخت خواب ها در دکوراسیون :

۱-تختخواب های دو نفره
۲-مبل های تختخواب شو
۳-تختخواب فوتون
۴- تختخواب کابین دار
۵-تختخواب های دارای پنل
۶-تختخواب هایی با محل ذخیره سازی، جک دار
۷- تختخواب های بادی
۸-تختخواب های آبی
۹-تختخواب قابل تنظیم و تغییر
۱۰- تختخواب هایی با تشک پر

تختخواب دو نفره :

انواع تخت خواب در دکوراسیون تخت خواب‌های دو نفره  هستند که به طور معمول از دو قسمت جدا شونده از هم تشکیل شده‌اند که به وسیله قلاب یا بست‌های مخصوص به یکدیگر متصل می‌شوند. در قسمت بدنه تخت، پایه‌ها معمولاً از چوب ساخته شده و قسمت‌هایی که با زمین در ارتباط هستند از مقاومت بیشتری برخوردارند. پایه‌ی تختخواب‌ها حداقل ۱۵ سانتی متر از زمین ارتفاع دارند تا امکان تغییر در اندازه و همین طور جابجایی برای استفاده کننده به راحتی فراهم گردد.

هم چنین این فضا امکان ذخیره کردن اقلامی که در اتاق بدون کاربرد هستند را نیز فراهم می‌کند. مثلاً بخشی برای نگه داری البسه مازاد یا حتی وسایلی که نیاز به ساماندهی زیاد ندارند. تختخواب‌های دو نفره بسیار مورد پسند بوده و کارایی بالایی دارند و از نظر اشغال فضا در محیط اتاق کاملاً بهینه و مناسب هستند. تنوع ظاهری این ننوع تختخواب‌ها بسیار زیاد است و همان طور که در بستر اینترنت می‌توانید جستجو کنید انواع مدل‌های تختخواب های دو نفره با سبک‌های مدرن، سلطنتی، کلاسیک و فانتزی موجود هستند.

امکانات و ویژگی‌های هر یک از این تخت‌ها نیز متفاوت و جذاب است. وجود کشو یا درب‌های مخفی، وجود سیستم صوتی یا اتصال دهنده‌های الکتریکی و همین طور در مواردی وجود یخچال در این نوع تختخواب‌ها آن‌ها را به یکی از دوست داشتنی‌ترین‌های این بیست نوع مدل تبدیل کرده است. این تختخواب‌ها در بخش متریال نیز به انواع تختخواب های چوبی، چرمی و فلزی تقسیم بندی می‌شوند و تنوع بی نظیر خود را در هر بخش به تکامل می‌رسانند.

اجزاء تخت خواب در دکوراسیون :

  • تخت خواب
  • میز توالت یا میز آرایش
  • پاتختی
  • کمد
  • آینه
  • مبل پا تختی یا پاف

اندازه استاندارد تخت خواب ها چقدر است؟

خواب مفید، یکی از مهم‌ترین ویژگی ها در سلامت انسان است. هر فرد تقریبا ۶ الی ۸ ساعت از شبانه روز خود را باید به خواب اختصاص ‌دهد. برای داشتن خوابی مفید و آرام، ابتدا باید بستری راحت داشته باشید. اولین معیار برای تشخیص تخت خواب مناسب، استاندارد بودن اندازه تخت خواب است.

تخت خواب‌های یک نفره دارای سایز‌های متفاوتی‌اند که طول همگی آن‌ها ۲۰۰ سانتی‌متر و عرض‌های ۹۰، ۱۰۰، ۱۲۰ و ۱۴۰ می‌باشد. اما سایز استاندارد در تخت خواب‌های یک نفره، طول دو متر، عرض ۹۰ سانتی‌متر و ارتفاع ۳۵ سانتی‌متر است. نکته مهمی که درباره سایز تخت‌های یک نفره باید مد نظر قرار دهید جثه افراد می‌باشد. به عنوان مثال تخت استاندارد یک نفره، مناسب فردی با اندام متوسط است.

یکی نکات مهم در خرید تختخواب دو نفره توجه به اندازه آن است. یک تخت خواب استاندارد دو نفره ۲۰۰ سانتی‌متر طول و ۱۶۰ یا ۱۸۰ سانتی‌متر عرض دارد. اندازه استاندارد تخت خواب ها در کشور‌های مختلف متفاوت است.

دیدگاه