گروه صنعتی Decoratiwall درزمینه کلیه مصنوعات استیل شامل انواع ملزومات دکوراسیون داخلی شامل :
دکور میز ویترین دکوراسیون‌کامل به صورت چوب شیشه استیل وترکیبی اماکن‌تجاری،اداری،مسکونی،فعالیت دارد تولید انواع دکوراسیون داخلی استیل،خدمات جوشگاری ارگون،نصب انواع حفاظ استیل بانکی…
decoratiwall@gmail.com

تاریخچه طراحی داخلی

طراحی دکوراسیون , دکوراسیون داخلی , تزیین پرده , طراحی وسایل

تاریخچه طراحی داخلی

شناخت تاریخچه طراحی داخلی کمی دشوار است. در طول تاریخ ثروتمندان علاقه مند بودند که خانه های خود را به شیوه ای اشرافی دربیاورند. طراحی های داخلی خانه های تمدن اولیه مصری نشان می دهد که آنها تا مدت های طولانی به آراستن سقف خانه های خود می پرداختند. رومی ها نیز توجه زیادی به ظاهر خانه های خود داشتند. آنها همیشه به نمای خانه های خود به ویژه نمای خارجی آن، توجه می کردند.

طراحی داخلی از یک سو به شیوه هایی مربوط می شود که مصری ها و رومی ها از آن ها در آراستن خانه های خود استفاده می کردند. از سوی دیگر نحوه استفاده از اسباب و اثاثیه، زمینه دیگری است که از مردم باستان به ما رسیده است.

تاریخچه طراحی های داخلی :

تاریخچه طراحی داخلی که امروزه وجود دارد به طراحی داخلی دوره ایتالیا برمی گردد. تزیین و تجمل در آن دوره بسیار رایج بود. استفاده از فرش، تزئینات پرده ای و آینه های شیک به همان دوره مربوط می شود.

پیشرفت های مربوط به طراحی داخلی در قرن های هفدهم و هجدهم افزایش یافت. به ویژه در فرانسه که نام پادشاهان و ملکه ها را براثاثیه و قطعات تزئینی می گذاشتند. تا این دوره فقط طبقات برگزیده با طراحی های داخلی آشنا بودند و از عهده هزینه های آن بر می آمدند.

پس از انقلاب صنعتی، طراحی داخلی در طبقات متوسط نیز ظاهر شد. چاپ طرح های مربوط به طراحی های داخلی باعث افزایش دستیابی به صنعت شد، روند طراحی داخلی به سرعت گسترش یافت به طوری که امروزه طراحی داخلی به صورت حرفه ای آموزش داده می شود.

افزایش علاقه افراد به طراحی داخلی به ظهور طرح ها و سبک های داخلی بسیاری نشان میداد. به علاوه وجود سلیقه های متفاوت در افراد باعث به وجود آمدن سبک های مختلف و متنوع در طراحی های داخلی شد.

طراحی داخلی به سبک نوعی از طراحی داخلی زنانه است که در آن تمام نمای داخلی سفید است. در این نوع طراحی دیوارها، کف و سقف ها کاملا سفید هستند.

طراحی داخلی :

طراحی داخلی ، هنر یا پروسه طراحی فضاهای داخلی است که اغلب فضاهای بیرونی یک اتاق یا ساختمان را شامل می‌شود و طراح داخلی، شخصی است که چنین پروژه‌هایی را مدیریت و رهبری می‌کند.

طراحی داخلی گروهی از کارهای مختلف را توصیف می‌کند که در عین حالی که مربوط به پروژه می‌باشد مرتبط با تبدیل آن به تنظیمات مؤثر برای طراحی گسترده از فعالیت‌های انسانی است. طراح داخلی کسی است که چنین پروژه‌هایی را برنامه‌ریزی، هماهنگ و مدیریت میکند. طراحی داخلی حرفه‌ای چند بعدی است که شامل توسعه مفهومی، ارتباط با پروژه و مدیریت و اجرای طرح است.

 

حرفه طراحی داخلی با دکوراتور داخلی فرق می‌کند؛ این اصطلاح در آمریکا رایج است. حرفه طراحی داخلی، در انگلیس هنوز کاملاً تعریف نشده است و نمی‌توان از آن به عنوان یک شغل رسمی یاد کرد.

سبک‌های طراحی داخلی  :

سبک مدرن, کلاسیک ,مینیمال ,روستیک , ژاپنی , چینی , ماوریک , مراکشی ,مصر , رومی , هندی , یونان باستان , روکوکو , انگلیسی , ویکتوریایی , فرانسوی ,سوئدی , آرت نوو , آرت دکو , باروک , گوتیک , اوریگامی , مونوکروماتیک , سبک سنتی ایرانی

دیدگاه