گروه صنعتی Decoratiwall درزمینه کلیه مصنوعات استیل شامل انواع ملزومات دکوراسیون داخلی شامل :
دکور میز ویترین دکوراسیون‌کامل به صورت چوب شیشه استیل وترکیبی اماکن‌تجاری،اداری،مسکونی،فعالیت دارد تولید انواع دکوراسیون داخلی استیل،خدمات جوشگاری ارگون،نصب انواع حفاظ استیل بانکی…
decoratiwall@gmail.com

معماری داخلی

طراحی داخلی , نقشه ساختمانی ,تغییر سبک ساختمان

معماری داخلی

معماری داخلی در ساخت یک بنا عوامل متعددی دخیل هستند تا یک نقش بنای مطلوبی را ارائه دهند. بنای کلی یک ساختمان در ابتدا به صورت طرحی معرفی می شود و قسمت های مختلف آن مشخص می شود سپس بر اساس طرحی که داده شده، ساختمان ساخته می شود و مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مراحل مهم در ساختن یک بنا، طراحی ساختمان داخلی آن می باشد. یک فرد که در مقام معمار داخلی فعالیت می کند به طراحی فضایی می پردازد که توسط مرز های ساختمان مشخص شده است.

برای مثال در نقشه ساختمانی یک خانه قسمت های مربوط به اتاق ها، آشپزخانه، سالن پذیرایی و  جایگاه آنها مشخص شده است، اما نوع طراحی این قسمت ها و به کارگیری عناصر فیزیکی، منابع موجود و با در نظر گرفتن جنبه های زندگی افراد، توسط هنر معماری داخلی تعیین می شود.
معماری داخلی به علم طراحی فضای داخلی یک ساختمان گفته می شود که بر اساس استانداردهای موجود انجام می شود.

در معماری داخلی چه عناصری دخیل است؟

به طور کلی می توان گفت بین معماری داخلی یک بنا و مواد و عناصری که در ساخت بنا استفاده می شود ارتباط نزدیکی وجود دارد، از طرفی نوع این مصالح و معماری داخلی خود نیز بر رفتار و سبک زندگی افراد تاثیر بساری خواهد گذاشت.

به طور کلی می توان گفت هدف معماری داخلی ایجاد فضایی است که علاوه بر زیبایی و آرامش، کارایی لازم را نیز داشته باشد. می توان گفت یک معمار داخلی نه تنها می تواند شکل بنا را بسازد بلکه می تواند شکل و سبک زندگی افرادی که قرار است از بنا استفاده کنند را نیز تغییر دهد. از این رو باید به این نکته توجه داشته باشد که محیطی که در آن این سازه ساخته می شود قابلیت این را دارد که یک زندگی ایده آل برای فرد بسازد.

برای مثال یکی از ساده ترین و در عین حال مهمترین عاملی که می توان در طراحی ساختمان در نظر گرفت و بسیار بر سلامت جسمی و روانی افراد تاثیر دارد، بحث نور و نورپردازی است، فرد معمار با در نظر گرفتن شرایط محیط و جنبه علمی ساخت و ساز می تواند جایگاه مناسبی را برای ایجاد پنجره و اندازه و شکل آن تعیین نماید. از طرفی ساختمان داخلی باید به گونه ای باشد که اگر نیاز به بازسازی یا تغییر در آینده باشد بتوان به راحتی بدون تغییر در ساختار ساختمان اعمال کرد.

وظایف معماری داخلی :

برقراری تعادل بین هنر و علم طراحی فضای داخلی با استفاده از تمام عناصر ساخت می باشد. معماران داخلی علاوه بر داشتن دانش کافی در زمینه معماری، به پیشرفت و توسعه و بهبود حس دریافتی از فضا می پردازند و در واقع معماری را از نقطه نظر ساکنان آن انجام می دهند.

طراحی داخلی چیست :

یک حرفه بزرگ و گسترده ای است که تمام جنبه های برنامه ریزی و طراحی فضاهای داخلی را در محیط ساخت در نظر دارد. مهم ترین بخش حرفه یک طراح داخلی، داشتن هنر و علم و درک رفتار مردم به منظور ایجاد فضاهای کاربردی خلاقانه می باشد.

دیدگاه