گروه صنعتی Decoratiwall درزمینه کلیه مصنوعات استیل شامل انواع ملزومات دکوراسیون داخلی شامل :
دکور میز ویترین دکوراسیون‌کامل به صورت چوب شیشه استیل وترکیبی اماکن‌تجاری،اداری،مسکونی،فعالیت دارد تولید انواع دکوراسیون داخلی استیل،خدمات جوشگاری ارگون،نصب انواع حفاظ استیل بانکی…
decoratiwall@gmail.com

پارکت ها

طراحی کف , پارکت ها , طراحی دکوراسیون کف

پارکت ها

پارکت ها یک محصول شیک و مقاوم در کف ساختمان ها هستند که تقریبا در تمامی مکان های مسکونی و تجاری از آن ها می توان استفاده کرد.پارکتها کفپوش‌های ساختمان هستند که باید از جنس چوب ساخته شوند و به صورت مختلفی قابل اجرا بر روی کف همه ساختمان ها می‌باشند. در گذشته بیشتر از مدل هایی که از چوب طبیعی با تکه‌های کوچک به صورت پازلی در کنار هم قرار می‌گرفت استفاده می‌ شد.

نقش پارکت در دکوراسیون چیست؟

یکی از نکات مهمی که در انتخاب باید دقت شود انتخاب پارکتی مناسب،برای منظره و جلوه کلی آنها در فضای مورد نظر شما است. طرح  و رنگ مختلف به فضاهای اطراف شما جلوه ای متفاوت و ویژه می بخشد. از طرفی دیگر وسعت کف مورد نظر، ظرفیت نورگیری آن و نحوه استفاده از فضا ویژگی های تعیین کننده برای انتخاب درست نوع پارکت و دیزاین است. اگر این ویژگی ها را در نظر نگیریم انتخابی خوب نخواهیم داشت و آثار منفی در طراحی به چشم می خورد.

برای داشتن یک انتخاب درست و دکوراسیونی شیک و مدرن باید به نکات زیر توجه کرد :

در فضاهای کوچک و کم عرض پارکت ها را با رنگ روشن انتخاب کنید. اگر محل مورد نظر در تردد افراد مختلفی قرار می گیرد و یا تند تند کثیف می شود، باید از نوع تیره رنگ استفاده شود، ویا با رنگ های گرم و با بافت سخت و فشرده انتخاب کنید.پارکت ها را با توجه به وسایل منزل مانند مبلمان، پرده و لوازم تزئینی انتخاب کنید زیرا این وسایل الهام دهنده خواهند بود.ضخامت استاندارد و ایده آل ۸ میلی متر است.هم از نظر شیک بودن، هم از نظر نصب  اتنخاب مناسبی برای مشکل پسندان خواهد بود.

می‌توانند گرما و حس طبیعت را به خانه‌ شما بیاورند و برای دکوراسیون‌هایی که می‌خواهند خانه را تاریخی جلوه دهند بسیار مناسب است.

انواع چوب هایی که جهت ساخت و تولید پارکت های استفاده می شوند :

چوب درخت بلوط
چوب درخت افرا
چوب درخت راش
چوب درخت گردو
چوب درخت گیلاس

لمینت چیست؟

لمینت که در بازارها به پارکت لمینت معروف است به نوعی از کف‌پوش‌ها گفته می‌شود که از چند لایه چوب فشرده ساخته شده است و بر خلاف پارکت مستقیما از چوب درختان طبیعی ساخته نمی شود. هرچند که سطح آن طرح و نگار چوب را دارد. لمینت یکی از محبوب‌ترین انواع کف‌پوش است و مزایایی نسبت به پارکت چوبی دارد که آن را تبدیل به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای پوشش میکند.

تفاوت پارکت و لمینت در چیست ؟

مهم‌ترین تفاوت پارکت و لمینت در نحوه‌ نصبشان است. برای نصب پارکت از چسب مخصوصی استفاده می‌شود و کثیف‌کاری زیادی دارد.
اما لمینت‌ها برای نصب هیچ نیازی به چسب ندارند. لمینت‌ها دور تا دورشان شیارهایی وجود دارد که به صورت نر و ماده درون هم قرار می‌گیرند و قفل می‌شوند.
.
پارکت‌ها چون از چوب خالص تشکیل شده‌اند به شدت به آب واکنش نشان می‌دهند و در صورت خیس شدن ورم می‌کنند. به همین دلیل استفاده از آن‌ها در محیط‌های مرطوب مانند آشپزخانه اصلا مناسب نیست. ولی لمینت‌ها در مقابل آب مقاومت بسیار بالاتری دارند.

پارکت‌ها نسبت به اجسام نوک‌تیز حساسند و خیلی زود آسیب می‌بینند. در مقابل لمینت مقاومت بهتری نسبت به اجسام نوک‌تیز دارد و سخت‌تر آسیب می‌بیند.

پارکت‌ نسبت به لمینت دوام و طول عمر بیشتری دارد پارکت بین ۴۰ تا ۸۰ سال عمر می‌کند در حالی که عمر مفید لمینت حدود ۱۰ سال است.ضمن اینکه به خاطر طبیعی بودن، پارکت به راحتی طرح و نقش خود را از دست نمی‌دهد.

ویژی های پارکت :

 1. نصب سریع .
 2. تنوع در طرح و رنگ .
 3. مقاوم در برابر خراش .
 4. مناسب برای منازل و ادارات .
 5. سازگار با محیط .
 6. مناسب برای گرمایش از کف .
 7. مقاوم در برابر سایش .
 8. مقاوم در برابر لکه .
 9. مقاوم در برابر حرارت .
 10. استقامت بالا و مقاومت در برابر سائیدگی .
 11. مقاومت در برابر فشار و ترک خوردگی .
 12. مقاومت در برابر خاکستر و آتش سیگار .
 13. مناسب برای استفاده اقتصادی در سیستم گرمایش از کف .
 14. عدم رشد کپک و قارچ .
 15. ضد حساسیت بوده و لکه ذرات خاک و یا بوها را در خود نگاه نمی‌دارد.

دیدگاه