گروه صنعتی Decoratiwall درزمینه کلیه مصنوعات استیل شامل انواع ملزومات دکوراسیون داخلی شامل :
دکور میز ویترین دکوراسیون‌کامل به صورت چوب شیشه استیل وترکیبی اماکن‌تجاری،اداری،مسکونی،فعالیت دارد تولید انواع دکوراسیون داخلی استیل،خدمات جوشگاری ارگون،نصب انواع حفاظ استیل بانکی…
decoratiwall@gmail.com

نقش پرده در دکوراسیون

دکوراسیون پرده , طراحی پرده , انواع پرده

نقش پرده در دکوراسیون

نقش پرده در دکوراسیون یکی از مهم ترین عناصر دکوراسیون داخلی محسوب می شوند اما از آنجایی که مخاطب های زیادی ندارند، توجه چندانی به آنها نمی شود.در تزیین دکوراسیون خانه ها اغلب در مورد همه چیز مانند ، رنگ، سبک، دکوری ها فکر می کنیم اما معمولا چیزهای کوچکی مانند پرده را فراموش می کنیم که در عمل تفاوت بزرگی ایجاد می کنند. پرده یکی از همین عناصر بنظر کوچک است که در دکوراسیون داخلی، توجه لازم به آن نمی شود.

پرده ها  علاوه بر  تاثیر زیادی که بر زیبایی دکوراسیون داخل خانه میگذارد کاربرد های دیگری نیز  بر روی دیزاین  خانه دارد استفاده دیگری که از آنها  می شود برای کاهش و یا قطع تابش نور خورشید است به کار می رود. استفاده از این  پرده ها روی محیط های مختلف خانه متفاوت است برای مثال طرح و رنگ مدل های اتاق خواب با پرده پذیرایی متفاوت است. سعی کنید در انتخاب پرده ها نیز به همه ی وسایل های موجود در اتاق را بررسی کنید تا باهم هماهنگی های لازم را داشته باشند . اگر همه ی وسایل های یک اتاق باهم از نظر رنگ و طرح هماهنگ باشند زیبایی  و نقش پرده در دکوراسیون داخل خانه نیز بیشتر میشود.

دکوراسیون رنگ پرده  :

نقش پرده دکوراسیون در رنگ پرده در طراحی را معمولا با توجه به رنگ دیوارها انتخاب می کنند. معمولا ترکیب رنگی را انتخاب کنید که مکمل رنگ دیوارها باشند. برای این کار می‌توانید از طیف رنگی که روی دیوارها به‌ کار می رود کمک بگیرید. برای انتخاب پرده مناسب دو راه دارید. راه اول , اگر دیوارهای شما از رنگ‌های تیره و گرم هستند می‌توانید از سایه‌های رنگ‌های روشن همان خانواده برای پرده استفاده کنید. در صورتی‌که دیوارها رنگ‌های روشنی دارند می‌توانید طیف رنگی روشن را برای پرده‌ها استفاده کنید. با این روش دیوارها و پرده‌ها مکمل همدیگه می‌شوند. همچنین می‌توانید دیوار را از رنگ‌های روشن و خنثی و پرده‌ها را از رنگ‌های گرم یا برعکس انتخاب کنید.

اگر دیوارهای خانه شما طرح خاصی ندارند و ساده هستند می‌توانید از پرده‌هایی با طرح‌های مختلف روی آن استفاده کنید در غیر این صورت پرده‌های بدون طرح و تک‌رنگ انتخاب مناسب‌تری برای این مدل از دیوارها هستند.برای نمونه میتوانید قسمتی از پارچه‌هایی که مانند توضیحات بالا انتخاب‌ شده‌اند را در مقابل دیوارتان قرار دهید. هرکدام از قسمت پارچه که نسبتا با دیوارها هماهنگی بیشتری دارند را انتخاب کنید.

معرفی  پرده در طراحی:

پرده نشیمن ساده یا پیلی دار
پرده نشیمن مدل رومن
پرده نشیمن مدل ترکیبی
پرده نشیمن مدل والان دار
پرده نشیمن مدل حاشیه دار
پرده نشیمن مدل شید رول
پرده غلتکی
پرده مدل اتریشی

جنس پارچه پرده :

دهنگام انتخاب طرح مناسب برای دیزاین منزل خود باید دقت لازم را داشته باشید مانند : جنس پارچه ,  ازآنجایی که میزان پوشانندگی را تامین میکنند ، نحوه قرار گرفتن پرده بای  به گونه ای باشد که به راحتی  برای کنار زدن و جمع‌ کردن پرده مشکلی نباشد و مخاطبان احساس نارضایتی نکنند.

دیدگاه