گروه صنعتی Decoratiwall درزمینه کلیه مصنوعات استیل شامل انواع ملزومات دکوراسیون داخلی شامل :
دکور میز ویترین دکوراسیون‌کامل به صورت چوب شیشه استیل وترکیبی اماکن‌تجاری،اداری،مسکونی،فعالیت دارد تولید انواع دکوراسیون داخلی استیل،خدمات جوشگاری ارگون،نصب انواع حفاظ استیل بانکی…
decoratiwall@gmail.com

نقش مبل در دکوراسیون

طراحی دکوراسیون , چیدمان مبلمان , انواع مبل

نقش مبل در دکوراسیون

نقش مبل در دکوراسیون خانه ها از اهمیت بالایی برخوردار است. در طراحی دکوراسیون منزل ایده های متفاوتی در مورد طراحی و اجرا قرار می‌گیرند و مهمترین آن‌ها که نقش اصلی را در زیبایی داخلی خانه ایفا می‌کند، مبلمان ها هستند .

در انتخاب مدل های مبل باید کاملاً با دقت و اصول به سبک‌های طراحی پرداخت. مبل ها فضای زیادی را در خانه اشغال میکنند و اولین چیزی که بعد از وارد شدن به هر خانه ای به چشم میخورد مبلمان ها هستند , پس در نتیجه مبلمان ها نقش بسیار مهمی در دکوراسیون و طراحی دارند.

دلیل اهمییت بالای  مبل در دکوراسیون چیست؟

منظور از طراحی دکوراسیون یعنی ایجاد یک فضای نو و خلاقانه است که با روند پیشرفت در تکنولوژی و مدهای سال و ایده های به روز و خلاقانه همراه است.امروزه مبلمان ها به عنوان یک وسیله مهم و اساسی در طراحی دکوراسیون ها نقش اصلی را دارند و تاثیر آن بر زیبایی و متفاوت بودن محیط های طراحی بر همگان نمایان شده است.

این که شما از چه مبلمان هایی برای چه مکان هایی و یا اینکه از چه مدل طراحی دکوراسیون هایی استفاده می کنید فرقی نمیکند, چرا که این نوع طراحی در دکوراسیون شیک و فوق العاده جذاب، با اجزای زیبا و با کیفیتی خوبی که دارد فضای منزل شما را به یک مکان متفاوت تبدیل می کند.

انواع مبلمان در دکوراسیون :

در انتخاب نوع طراحی مبلمانی که در دکوراسیون انجام می‌دهیم مبل ها از اهمیت ویژه برخوردار هستند.برای مثال نمی ‌توان در یک سالن پذیرایی کوچک از مبلمان مدل ال چیدمانی پراکند ای را در نظر گرفت. مبل ها بر اساس اندازه، رنگ و مدل هایی که در ساخت آن ها به کار رفته اند سبک های مختلفی تشکیل می دهند.

برای نمونه مبل راحتی با سطح نشیمن گاه عریضی که دارند برای جمعی دوستانه و استراحت کردن مناسب تر است، پس این مدل از مبلمان در اتاق پذیرایی میتواند قرار ‌گیرد. اما مبل به سبک مدل کلاسیک ارتفاعی بیشتر دارند و دارای نشیمن گاه سخت تری هستند،

پس میتوان در چیدمان شرکت ها دفاتر رسمی و اتاق مهمان از این مدل مبل استفاده کرد. برای مدل مبل های دسته دار در اتاق های کوچک به سختی می توان ترکیب چیدمانی مناسب پیدا کرد و در نظر گرفت، از مبل های دسته دار در فضاهای باز بیشتر میتوان استفاده کرد .

روش های انتخاب مبل در طراحی :

  • توجه به تزیینات محیط در انتخاب مبلمان مناسب .
  • انتخاب و استفاده کردن از یک سبک دکوراسیون در انتخاب مبلمان .
  • انتخاب یک طرح و مدل مناسب که هم با سلیقه شما سازگار باشد و هم مناسب فضای انتخاب شده باشد .
  • چیدمان صحیح و مناسب مبل ها میز عسلی، و جلو مبلی .

دیدگاه