گروه صنعتی Decoratiwall درزمینه کلیه مصنوعات استیل شامل انواع ملزومات دکوراسیون داخلی شامل :
دکور میز ویترین دکوراسیون‌کامل به صورت چوب شیشه استیل وترکیبی اماکن‌تجاری،اداری،مسکونی،فعالیت دارد تولید انواع دکوراسیون داخلی استیل،خدمات جوشگاری ارگون،نصب انواع حفاظ استیل بانکی…
decoratiwall@gmail.com

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی , طراحی داخلی , طراحی مدرن

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی یعنی هماهنگ سازی طراحی شده برای به نمایش درآوردن رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه است.با این حساب اگر بخواهیم خانه خود را تزئین کرده باید درباره بهترین چیدمان مبلمان و نحوه چیدن وسایل مختلف منزل منزلمان فکر كنیم، نقش یک دکوراتور داخلی را بر عهده می گیریم. دیزاین داخلی همانند سایر هنرها، دارای سبک و اصول خاصی است و ریزه‌کاری‌های متفاوتی دارد که براساس سلیقه ها و نیازهایمان تغییر میکنند.

دکوراسیون داخلی چیست ؟

دکوراسیون داخلی مربوط است به هنر و علم و سلیقه. یعنی ایجاد یک فضای داخلی که برای کاربران خود به لحاظ زیبایی شناختی خوشایند و به لحاظ کاربری مفید است. دکوراسیون داخلی از سبک ها و گرایش های متفاوتی پیروی می کند و آن ها را با هم به اشتراک می گذارد تا سبک شخصی کاربران را بیان کند. مفهوم کلی دکوراسیون داخلی یعنی چگونه می توان یک مکان آزاد را با مبلمانی که مکمل فضا است و یا با دکوری که جلوه کننده است جفت و جور کند و یا اینکه جو و حالت یک فضا را با نورپردازی و پوششش ذیوار مناسب تغییر دهد..

دیزاین داخلی برای بسیاری از مردم یک سرگرمی است چرا که بدون نیازی به هزینه خاصی بدون هیچ مدرک دانشگاهی می توانند در ایده پردازی برای دکوراسیون منزل یا محل کار خود مشارکت کنند.

دکوراسیون یا معماری داخلی در واقع همان طراحی فضاست، فضایی که در عین زیبایی و اثرگذار بودن کارایی لازم را داشته باشد. طراح با ترکیب اصول خود و روش های تخصصی معماری داخلی با حس زیبایی شناسی و سلیقه بالای خود، فضایی را ایجاد می‌کند که معرف هویت، نیازها، درک و خواسته‌های طرف مقابلش باشد.

دکوراسیون داخلی ارتباط مستقیمی بین دو علم معماری و طراحی داخلی دارد. این رشته از یک طرف مانند علم معماری با ساختمان و اجزاء و این عناصر تشکیل مشود ارتباط دارد و از طرف دیگر مانند طراحی داخلی بر فضاهای داخلی تمرکز می کند .

سبک دکوراسیون داخلی ایرانی :

همانطور که از مردم دنیا می دانید دیزاین داخلی سبک ایرانی است و دارای ویژگی هایی است که از ارزشی خاص و فوق العاده ای برخوردار است. مشخصات و ویژگی های ای نوع طرح مثل طراحی مناسب، محاسبات دقیق، فرم درست پوشش، رعایت مسائل فنی و علمی در ساختمان ها، ایوان های رفیع، ستون های بلند و بالاخره تزئینات گوناگون که هریک در کمال سادگی جلوه گر باشکوه سبک ایرانی است.

تفاوت سبک دکوراسیون مدرن و دکوراسیون داخلی :

دکوراسیون مدرن و دکوراسیون داخلی دو سبکی هستند که غالباً میتوان به جای یکدیگر مورد استفاده قرار گیرند.سبک دکوراسیون داخلی، متفاوت از سبک دکوراسیون مدرن است، چرا که سبک دکوراسیون داخلی طراحی حال را توصیف می کند.
تفاوت هایی بین این دو سبک وجود دارد که سبک طراحی مدرن و طراحی داخی را از هم جدا می کند، سبک مدرن معنی سختگیر تری از طراحی دارد و از گذشته آغاز شده است .

به عنوان مثال، سبک دیزاین داخلی ممکن است شامل خطوط منحنی باشد، در حالی که در سبک  طراحی مدرن  این نوع طرح وجود ندارد.

سبک دکوراسیون داخلی صنعتی :

نمونه طرح سبک دکوراسیون صنعتی را میتوان از انبار یا زیر شیروانی شهری دید. در بسیاری از این سبک ها یک حس خامی و ناقص وجود دارد، و دیدن آجرها، چوب ها غیر معمول است.
برای نمونه از دیدن سبک دکوراسیون صنعتی یک خانه نمایشی با موضوع طراحی صنعتی، طرحی از انبار و زیر شیروانی و یک ساختمان صنعتی است.

به سقف های بلند، دیوار های قدیمی و لوازم روشنایی فلزی شده به اثاثیه پراکنده فکر کنید.ممکن است یک یا دو قطعه از هنر عکاسی وجود داشته باشد، تا بتوانید به آنها یک طرح رنگ خنثی زد، در غیر این صورت از مواد اولیه چوبی و فلزات باید رنگ بزنید.

دیدگاه