گروه صنعتی Decoratiwall درزمینه کلیه مصنوعات استیل شامل انواع ملزومات دکوراسیون داخلی شامل :
دکور میز ویترین دکوراسیون‌کامل به صورت چوب شیشه استیل وترکیبی اماکن‌تجاری،اداری،مسکونی،فعالیت دارد تولید انواع دکوراسیون داخلی استیل،خدمات جوشگاری ارگون،نصب انواع حفاظ استیل بانکی…
decoratiwall@gmail.com

انواع سبک های دکوراسیون

دکوراسیون داخلی,طراحی دکوراسیون,دکوراسیون سنتی,

انواع سبک های دکوراسیون

اولین قدم برای شروع طراحی دکوراسیون ،داشتن اطلاعاتی درباره انواع سبک‌های دکوراسیون است؛ چرا که سبک‌های مخلفی مانند مدرن، مینیمال، اسکاندیناوی، صنعتی و… تفاوت‌های بسیاری با همدیگر دارند و هر شخصی باید با توجه به سلیقه و انتخاب خود یکی از آن‌ها را برای دکوراسیون منزل یا محل کار خود انتخاب کند.

آشنایی با دکوراسیون و تاریخچه ی آن :

دکوراسیون به هنری گفته می شود که طی انجام مراحل آن، یک هماهنگی بین اسباب و اثاثیه، رنگ ها و طرح ها و مدل ها و به طور کلی تمامی اجزای یک دفتر، اتاق یا خانه به وجود می اید. علاوه بر جنبه های زیبایی که دارند باید کاربردی هم باشند.

حتما شما وارد خانه های کوچیکی شده اید که دکوراسیون و طراحی مناسبی را چیده و فضا بیشتری و بزرگتری از واقعیت به نظر می اید. این هنر انواع سبک های دکوراسیون است که باعث می شود فضا خالی مناسبی را داشته باشیم تا بتوانیم از آن به بهترین شکل استفاده کنیم

دکوراسیون یا طراحی از یک سلیقه ساده و بررسی کاربردی یک فضا تشکیل میشود ، به بررسی رنگ‌ها، نور پردازی، وسایل دکوری، مبلمان، چیدمان و هارمونی بین عناصرهای مختلف میپردازد.

علاقه انسان به تزئین محل زندگی یا محل کاری خود امری تازه نیست. حتی ممکن است از نقاشی‌های دوران غارنشینی، برای تزئین اطراف خود استفاده کنند.

اولین نشانه های طراحی و دکوراسیون به دوران مصر باستان برمیگردد.در آن زمان حتی فقیر ترین خدمتکاران مصری هم، خانه هایشان را تزئین میکردند. البته انگیزه ی آنها از طراحی و تزئینات مشخص نبوده در هر صورت با هر انگیزه ای، آغاز طراحی و دکوراسیون امری بسیار مهم است،

رومی‌ها هم در گذشته تا به امروز از موفق ترین طراحان جهان هستند. علت این موفقیت، علاقه ی زیاد آنها به نمایش و موقعیت اجتماعی و زندگی مجلل و پر زرق و برق آنهاست.

برخلاف رومی ها، یونانی‌ها در زمینه دکوراسیون و طراحی چندان مشهور نبودند و شهرت اصلی‌ آنها به خاطر سبک های معماری فوق‌العاده‌ خود بوده است. البته بعد از سقوط امپراطوری روم ، سبک سرد مانندی دکوراسیون داخلی در خانه ها رواج پیدا کرد اما و، دوباره طراحی و انواع سبک های دکوراسیون در آن کشور جان گرفت.

در کشورهای شرقی هم علاقه بسارزیادی به دکوراسیون و طراحی زیبا را میتوان دید.انواع مبلمان و تزئینات چینی، فرش‌های ایرانی، صدف‌کاری‌های ژاپنی و مجسمه‌ها و نقاش‌های پر رنگ و لعاب هندی، همه از علاقه های این ملت ها میباشد به زیباسازی فضای های زندگی‌ خود روح و جان دوباره میبخشند
اگرچه سبک دکوراسیون و طراحی های شرقی با سبک دکوراسیون و طراحی غربی، با یکدیگر بسیار متفاوت است.

سبک دکوراسیون مدرن و امروزی چیست :

دکوراسیون مدرن یک واژه بسیار گسترده ای است که در زمینه دکوراسیون معمولا به یک خانه که با خطوط صاف و منظم، پالت رنگی ساده و موادی مانند استیل و شیشه طراحی شده است گفنه می‌شود.

در طرح دکوراسیون مدرن حس سادگی در همه اجزای منزل از جمله مبلمان مشاهده می‌شود. صاف، صیقلی، براق و شفاف از جمله ویژگی‌هایی هستند که در سبک مدرن مشاهده میکنیم.

یکی از ویژگی‌های مهم در دکوراسیون مدرن، استفاده از اشکال هندسی واضح مانند دایره‌ها و چهارگوش‌ها است. اشکال هندسی گوشه‌دار نشان‌دهنده سرسخت بودن دنیای دکوراسیون مدرن است، و اشکال منحنی نیز احساس حرکت و پویایی دکوراسیون مدرن را نمایش می‌دهد.

ترکیب این دو با هم تصویری واضح و شفاف از مفهوم مدرن بودن را برای شما قرار می‌دهد. همچنین آثار نقاشی و مجسمه‌هایی با مفاهیم مختلفی در این نوع سبک دکوراسیون خانه جایگاه ویژه‌ای دارند.

سبک های دکوراسیون مدرن و سبک های امروزی دو نوع سبک متفاوت هستند که اغلب به جای یکدیگر استفاده می‌شوند، تفاوت اصلی این دو سبک در این است که سبک مدرن مفهومی از طراحی است که در قرن بیستم شروع شده است.از طرفی سبک امروزی یا معاصر انعطاف‌پذیری بالایی دارد و وابستگی چندانی به سبک های خاصی ندارد.

در طراحی دکوراسیون مدرن به راحتی و گرم بودن فضا بسیار اهمیت دارد.در فضای دکوراسیون امروزی احساس صمیمیت بیشتری را به بیننده انتقال می‌دهد.

سبک دکوراسیون سنتی غربی چیست :

در سبک سنتی غربی شاهد طرح های کلاسیک همراه با مبلمان مجلل با تعداد زیاد لوازم تزئینی هستیم. از جمله ویژگی‌های این طرح در خانه‌های طراحی شده به سبک سنتی، می‌توان به استفاده از چوب‌های تیره، پالت‌های رنگی پررنگ، تنوع بافت‌های استفاده شده در طراحی، مبلمان با پارچه‌های بافتنی یا مخمل مانند، ابریشمی و گلدوزی و استفاده از خطوط منحنی اشاره کرد. سبک سنتی ریشه در حساسیت‌های اروپایی در طراحی دارد.

در میان انواع سبک های دکوراسیون داخلی دکوراسیون سنتی خاورمیانه یکی از منحصر به فردترین دکوراسیون‌ها است و فرش و گلیم ایرانی در آن حرف اول را می‌زند.پالت رنگ‌های گرم و تند، همراه با نقش‌های سنتی و اسلامی، اجزای مهم این سبک دکوراسیون هستند.

پشتی یا تخت با بالشتک‌های طرح سنتی نیز در این دکوراسیون مهم هستند. در دکوراسیون‌های سنتی امروزی از مبلمانی استفاده می‌شود که نقش سنتی لنگ یا گلیم بر روی آن‌ها باشد.

انواع سبک های دکوراسیون :
۱- سبک دکوراسیون امروزی
۲- سبک دکوراسیون صنعتی
۳- سبک دکوراسیون مدرن قرن بیستم
۴- سبک دکوراسیون سنتی غربی
۵- سبک دکوراسیون سنتی خاورمیانه
۶- سبک دکوراسیون سنتی شرق دور
۷- سبک دکوراسیون فرانسوی
۸- سبک دکوراسیون بوهمیان

دیدگاه